Na co zwrócić uwagę przy kupnie ubezpieczenia Assistance

Ubezpieczenie Assistance możemy wykupić razem z OC lub Auto Casco.  Mamy również możliwość dokupienia usługi w dowolnym momencie. I nie musi być to koniecznie ta sama firma ubezpieczeniowa, w której posiadamy ubezpieczenie OC lub AC.

Zakres ofert Assistance na rynku jest bardzo różnorodny, dlatego podpowiem na co zwrócić uwagę przy kupnie ubezpieczenia.

assistance

1. Holowanie
Holowanie jest jednym z podstawowych usług Assistance. Bardzo ważny jest tu limit kosztów lub odległości holowania. Dlatego dopytaj agenta ubezpieczeniowego, jaka jest odległość holowania oraz czy holowanie jest do najbliższego serwisu czy wskazanego przez Ciebie miejsca.

2. Wypadek, ale czy awaria?
Sprawdź czy Twoje ubezpieczenie Assistance działa tylko w razie stłuczki/wypadku czy również w trakcie awarii pojazdu. Większość podstawowych i bezpłatnych pakietów Assistance nie obejmuje bowiem żadnych awarii pojazdu.

3.  Pomoc pod domem
Warto spytać, czy ubezpieczenie działa w dowolnym miejscu, a nie np. dopiero w odległości kilkudziesięciu kilometrów od miejsca zamieszkania, np. 50 km od domu.

4.  Samochód zastępczy 
Warto się upewnić, że ubezpieczyciel nie tylko organizuje auto zastępcze, ale również czy za nie zapłaci.

5. Naprawa na miejscu
Z dobrego pakietu można skorzystać również w przypadku błahych, ale uciążliwych problemów, jak np. przebicie opony, brak paliwa czy rozładowanie akumulatora.

6.  Kradzież lub włamanie
Co daje takie dodatkowe ubezpieczenie w razie kradzieży bądź włamania do pojazdu? To zależy już od wybranego wariantu. Niektórzy ubezpieczyciele oferują właścicielom auta zastępcze na z góry zdefiniowany czas albo hotel na załatwienie formalności związanych np. z kradzieżą. Jeżeli samochód stanowi ważną część naszej pracy warto zainteresować się takim wariantem i wypytać o niàego ubezpieczyciela.

7. Pomoc przez telefon
Firmy oferują swoim klientom telefoniczną infolinię oraz pomoc w trudnych przypadkach (np. konsultacje medyczne, rezerwacja biletów na dalszą podróż, zorganizowanie części zamiennych), a nawet usługę tłumacza telefonicznego, która za granicą bywa przydatna.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s